Akta osobowe 2018 Jak uniknąć błędów

 • Książka Akta osobowe 2018 Jak uniknąć błędów

  Jaroszewska Ignatowska Iwona, Pietruszyńska Katarzyna, Tryniszewska Katarzyna

  Oficyna Prawa Polskiego


  Kup za 50.39 zł.

  Isbn 9788326969669
  Wydanie 1/2018
  Stron 76
   

  Publikacja zawiera zbiór odpowiedzi ekspertów na pytania pracodawców dotyczące prowadzenia, przechowywania i udostępniania dokumentacji pracowniczej gromadzonej w aktach osobowych. Koniecznie przeczytaj, jak uniknąć błędów w aktach osobowych, za które pracodawcy grozi kara grzywny! Zapoznaj się z praktycznym zestawieniem 27 najczęściej popełnianych błędów w aktach osobowych oraz sprawdź, których dokumentów nie musisz czy też wręcz nie możesz przechowywać w aktach osobowych.
  Inspektorzy PIP nieprzypadkowo sprawdzają akta pracownicze w pierwszej kolejności. Okazuje się, że w każdej kontrolowanej przez PIP firmie łatwo znaleźć niedociągnięcia formalne w dokumentach personalnych. Wielkość firmy ani jej branża nie mają znaczenia. Czy w teczce personalnej pracownika na pewno są wszystkie wymagane dokumenty i czy są przechowywane we właściwej części akt osobowych? Które dokumenty mogą być przechowywane w oryginale, a które tylko jako kopia? Których dokumentów w ogóle nie wolno trzymać w aktach, a które można tam umieścić, choć nie ma takiego obowiązku? Ta publikacja rozwieje takie i podobne wątpliwości.

  Z publikacji dowiesz się:

  1. jak prawidłowo prowadzić, przechowywać i udostępniać dokumentację pracowniczą, by uniknąć najczęściej popełnianych błędów i popełnienia wykroczenia, za które grozi grzywna

  2. do której części akt osobowych wpiąć dany dokument

  3. jak najlepiej poradzić sobie z wpinaniem kolejnych, nowych dokumentów do akt

  4. których dokumentów nie wolno wpinać do akt pracowniczych, a które można tam wpiąć, choć nie ma takiego wymogu

  5. odpowiedzi ekspertów na pytania pracodawców dotyczące prowadzenia akt osobowych pracowników
  ksiazka-24.pl poleca Akta osobowe 2018 Jak uniknąć błędów

  Paczkomaty 8,99 zł.            Poczta Polska od 8,99 zł.