Darmowa dostawa od 299 zł
 
Infolinia 501-788-771
 
14 dniowe prawo zwrotu
 
25% rabaty na zamówienia
Finanse i prawo finansowe Majchrzycka Guzowska

Finanse i prawo finansowe Majchrzycka Guzowska

Alina Majchrzycka Guzowska


Wolters Kluwer Polska
Isbn: 9788380925496
Wydanie: 2016

Hit księgarni

57.75 zł

Finanse i prawo finansowe Majchrzycka GuzowskaZagadnienia, które są zawarte w książce z prawa finansowego i finansów przysparzają dużo trudności studentom zarządzania, ekonomii i prawa zarówno na studiach magisterskich, jak i licencjackich. Stanowią one jednak niezbędny zakres wiedzy dla studentów kierunków związanych z funkcjonowaniem gospodarki. Publikacja ta może być również wykorzystywana przez praktyków zajmujących się problematyką finansową.
Regulacje prawne dotyczące problematyki finansów i prawa finansowego ulegają częstym zmianom. Wynika to m.in. z przynależności Polski do struktur Unii Europejskiej, a tym samym dostosowania prawa - także finansowego - do powyższych regulacji. W związku z tym prawo finansowe jest niestabilne, skomplikowane, a przez to wywołuje wiele wątpliwości i kontrowersji. Podręcznik zaś jest odpowiedzią na te problemy.
Wykład obejmuje nie tylko zagadnienia z zakresu finansów i prawa finansowego, lecz także kwestie budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego, systemu podatkowego, systemu finansowego ubezpieczeń, prawa walutowego i dewizowego, prawa bankowego oraz finansów i prawa finansowego przedsiębiorców. Obecne wydanie zostało rozszerzone i zaktualizowane, m.in. o najnowsze dane dotyczące wydatków sektora publicznego i dochodów publicznych w poszczególnych krajach. Zaprezentowano zagadnienia dotyczące obligacji, podatku od sprzedaży detalicznej, prawa restrukturyzacyjnego oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Podręcznik został również wzbogacony o najnowszą literaturę.
Stan prawny książki z prawa finansowego to 1 sierpnia 2016 roku

Księgarnia ksiazka-24.pl poleca Finanse i prawo finansowe Majchrzycka Guzowska