Jednolity plik kontrolny dla ewidencji magazynowej

 • Książka Jednolity plik kontrolny dla ewidencji magazynowej

  Katarzyna Szaruga

  Wydawnictwo ODDK


  Kup za 90.71 zł.

  Isbn 9788378046264
  Wydanie 1/2018
  Stron 90
   

  Od 1 lipca 2018 r. wszyscy podatnicy, którzy prowadzą księgowość w formie elektronicznej, są zobowiązani do przekazania struktur JPK na żądanie organów podatkowych w trakcie postępowania podatkowego, czynności sprawdzających lub kontroli podatkowej. W takiej sytuacji podatnik ma nie mniej niż 3 dni na udostępnienie żądanych struktur JPK. JPK na żądanie obejmują:

  - księgi rachunkowe – JPK_KR,
  - wyciąg bankowy – JPK_WB,
  - magazyn – JPK_MAG,
  - faktury VAT – JPK_FA,
  - podatkową księgę przychodów i rozchodów – JPK_PKPIR,
  - ewidencję przychodów – JPK_EWP.


  Sporządzenie JPK wymaga zaangażowania ze strony księgowości i wprowadzenia nowych rozwiązań informatycznych. Podatnik musi posiadać w księgach podatkowych odpowiednio wyselekcjonowane i szczegółowe informacje, aby prawidłowo wygenerować plik kontrolny.


  W publikacji omówiono zagadnienia związane ze sporządzeniem struktury logicznej JPK_MAG wykorzystywanej do przesyłania informacji o wskazanych ruchach magazynowych, w tym m.in.:

  - przepisy prawne wprowadzające obowiązek stosowania plików JPK, sposób ich generowania i przesyłania,
  - poszczególne pola oraz dane, które te pola powinny zawierać, a także ujęcie przykładowych informacji i dokumentów.

  Przeprowadzona została także analiza wielu istotnych zagadnień, m.in. takich jak: identyfikacja magazynu, określenie ilości magazynów, wskazanie ruchów magazynowych wymagających raportowania. Przedstawiono również zdanie autora na temat sytuacji, w której brak jest w ewidencji kontrolowanego podatnika wystarczających danych do przygotowania pliku JPK_MAG. Są to wskazówki kierowane głównie do księgowych i osób zarządzających, pomocne w prawidłowym sporządzeniu informacji wymaganych przez służby podatkowe.

  Publikację uzupełniają wybrane odpowiedzi Ministerstwa Finansów na wątpliwości zgłoszone przez podatników, a także wyciągi z aktów prawnych – Ordynacji podatkowej oraz rozporządzeń wykonawczych związanych z wprowadzeniem JPK.
  ksiazka-24.pl poleca Jednolity plik kontrolny dla ewidencji magazynowej

  Paczkomaty 8,99 zł.            Poczta Polska od 8,99 zł.