Darmowa dostawa od 299 zł
 
Infolinia 501-788-771
 
14 dniowe prawo zwrotu
 
25% rabaty na zamówienia
Ordynacja podatkowa Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym)

Ordynacja podatkowa Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym)

Hit księgarni

249.31 zł

Ordynacja podatkowa Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym)Komentarz do ordynacji podatkowej dla księgowych, doradców podatkowych, pracowniów organów podatkowych, skarbowych i celnych, w tym inspektorzy kontroli skarbowej, sędziowie, notariusze, adwokaci, radcowie prawni, ale również pracownicy nauki, studenci.
Wywołująca ogromne problemy interpretacyjne ustawa – Ordynacja podatkowa została skomentowana w praktyczny i szczegółowy sposób przez doświadczonych praktyków i wybitnych znawców przedmiotu. Autorzy komentarza omawiają kolejno poszczególne działy Ordynacji – przepisy:
- ogólnego prawa podatkowego,
- postępowania podatkowego,
- kontroli podatkowej oraz czynności sprawdzających,
- zobowiązań podatkowych.

W komentarzu do ordynacji podatkowej znajduje się ponad 1400 stron rzetelnie opracowanej wiedzy, na których można znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości interpretacyjne, w tym m.in.:
- rodzaje świadczeń, do których należy stosować przepisy Ordynacji podatkowej,
- pojęcie podatnika, płatnika i inkasenta i zakresy ich odpowiedzialności,
- obowiązek podatkowy, zobowiązanie podatkowe, podatek,
- wszystko o powstawaniu zobowiązania podatkowego, w tym rodzaje decyzji organów podatkowych w zależności od sposobu powstania zobowiązania podatkowego,
- przedawnienie zobowiązania podatkowego,
- sposoby przygotowania się do kontroli podatkowej itp.

Komentarz przywołuje najnowsze orzecznictwo sądowe, a także interpretacje prawa podatkowego (indywidualne i ogólne).
Najnowszy stan prawny – autorzy omawiają ostatnie, rewolucyjne zmiany w przepisach, w tym: zasadę rozstrzygania wątpliwości prawnych na korzyść podatników, klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania oraz przepisy o utworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej.

Integralną częścią komentarza jest suplement elektroniczny zawierający treść Komentarza w formacie PDF z hiperłączami pozwalającymi szybko i łatwo przemieszczać się pomiędzy artykułami ustawy, a także drukować potrzebne fragmenty. Plik suplementu jest do pobrania przez Internet (instrukcja postępowania zamieszczona w książce). Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.

Księgarnia ksiazka-24.pl poleca Ordynacja podatkowa Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym)