Darmowa dostawa od 299 zł
 
Infolinia 501-788-771
 
14 dniowe prawo zwrotu
 
25% rabaty na zamówienia
Postępowania administracyjne i sądowoadministracyjne z kazusami

Postępowania administracyjne i sądowoadministracyjne z kazusami

54.99 zł

Postępowania administracyjne i sądowoadministracyjne z kazusamiPublikacja stanowi całościowe opracowanie problematyki polskiego postępowania administracyjnego - zarówno ogólnego, jak i egzekucyjnego - oraz postępowania sądowoadministracyjnego. Oprócz uwag dotyczących poszczególnych instytucji postępowań administracyjnych oraz procesu sądowoadministracyjnego zawiera rozważania na temat:

- problematyki czynności procesowych,
- zależności występujących między wskazanymi postępowaniami,
- odrębności, jakie w stosunku do tych postępowań zostały przewidziane w ustawach szczególnych.

W Podręczniku uwzględniono najnowsze, obszerne zmiany postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego wprowadzone ustawą z 7.04.2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw. Ponadto została w nim zamieszczona lista najważniejszych uchwał Naczelnego Sądu Administracyjnego zapadłych na tle poruszanej w nim problematyki.

W 2 wydaniu książki Postępowania administracyjne oraz sądowoadministracyjne z kazusami autorzy starali się połączyć teorię oraz praktykę prawa procesowego. W tym celu posłużyli się przykładami obrazującymi jego działanie w praktyce, a zamykające wykład kazusy z odpowiedziami powinny nie tylko ułatwić przygotowanie do egzaminu, lecz także zapewnić lepsze zrozumienie analizowanej tematyki.

Podręcznik Postępowania administracyjne oraz sądowoadministracyjne z kazusami zawiera zestawy pytań wprowadzających do zagadnień przedstawianych w poszczególnych rozdziałach oraz krótkie podsumowania najważniejszych kwestii.

Podręcznik powinien służyć pomocą studentom w przygotowaniu się do egzaminu z postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego. Może też być przydatny wszystkich osobom, które chcą pogłębić wiedzę na temat omawianej w nim problematyki.

Księgarnia ksiazka-24.pl poleca Postępowania administracyjne i sądowoadministracyjne z kazusami