Darmowa dostawa od 299 zł
 
Infolinia 501-788-771
 
14 dniowe prawo zwrotu
 
25% rabaty na zamówienia
Postępowanie cywilne Kazusy Manowska

Postępowanie cywilne Kazusy Manowska

Hit księgarni

73.69 zł

Postępowanie cywilne Kazusy Manowska Zbiór 59 kazusów z zakresu procedury cywilnejKazusy z postępowania cywilnego stanowią zbiór 59 kazusów z zakresu procedury cywilnej wraz z odpowiedziami i komentarzami pomocnymi aplikantom radcowskim i adwokackim w dokładnym przygotowaniu się do egzaminów końcowych.
W kazusach zwrócono uwagę na problemy praktyczne, z jakimi może się zetknąć radca prawny i adwokat w toku sprawy cywilnej. W udzielanych odpowiedziach znajdują się odesłania do orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, praktyki sądowej, a także do poglądów doktryny.
Najnowsze wydanie książki Postępowanie cywilne kazusy Pani Manowskiej uwzględnia najnowsze nowelizacje kodeksu postępowania cywilnego, w tym zmiany wchodzące w życie 8 września 2016 r. dotyczące m.in. dokonywania czynności procesowych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Wobec pojawiających się nowych problemów w praktyce część kazusów została uaktualniona, a część zmieniona tak, aby uwzględnić najnowsze poglądy wyrażane w orzecznictwie.

Materiały wykorzystane w książce są efektem wieloletniej pracy Autorki z aplikantami radcowskimi i adwokackimi w ramach aplikacji organizowanej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych oraz Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie.
Kazusy z postępowania cywilnego przeznaczone są dla aplikantów adwokackich i radcowskich. Zainteresuje również aplikantów sądowych, studentów prawa, radców prawnych, adwokatów oraz sędziów.
Stan prawny: 1 sierpnia 2016 r. W książce uwzględniono zmiany k.p.c. wchodzące w życie 8 września 2016 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 1311)

Księgarnia ksiazka-24.pl poleca Postępowanie cywilne Kazusy Manowska